Мъничко зеленичко действие,
което всеки може да извърши!
Тази захвърлена бутилка, наполовина пълна с минерална вода, я вдигнете веднага! Водата излейте в корените на близкото дърво, капачката откъснете и приберете в джоба, а самата бутилка пуснете в най-близкия контейнер за пластмасови отпадъци.
Искате да сторите нещо повече? Не е трудно. И „Лидъл“, и „Кауфланд“ имат в някои от обектите си машини, дето срещу една-едничка бутилка (също и кенче) ще ви отпуснат 2 евроцента. Тези 2 евроцента ще бъдат „внесени“ в ековаучер, който при достигане на определена сума можете да „похарчите“ в съответния магазин. Можете и да ги дарите за някоя от благотворителните инициативи, които тези големи търговци подкрепят. Подробности – на „Ти връщаш. Ние рециклираме“ и „С всяка монета – по-чиста планета“.
Държите ли обаче да се почувствате като част от общност? Два пъти в годината – през пролетта и през есента – „Капачки за бъдеще“ събират хиляди хора на едно място в големите ни градове. И всички тия хиляди хора носят капачки, за да помогнат на организацията да дарява медицинска апаратура, да провежда курсове по първа помощ и така нататък! А някои даже се включват като доброволци, защото работа по време на тия кампании – много!
Ами ако имаме други пластмасови опаковки, например от гел за пране, от шампоан? DM са стартирали инициатива „Ще остана опаковка и в следващия си живот“. Затова другия път, като отскочите до тях за паста за зъби, носете и старите шишета.
Претъпкан гардероб? Стари, но чисти дрехи събира TexCycle. Компанията е разположила контейнери на много места, оставете в тях ненужните вече дънки, тениски, якета, кърпи. Ето къде. Нови и модни? Тогава ги продайте тук.
Не изхвърляйте книги! Мисъл, труд и ресурси, вложени в тях, не могат да бъдат остойностени! Най-близката къщичка за книги ще ги приюти. Дарете ги в „Читалнята“ или „Мечталище“. Пратете ги в някое българско село, като ги предложите в групата „Подари книга на читалище в нужда“. А преди това ги прочетете, няма да съжалявате!
Тази захвърлена бутилка, наполовина пълна с минерална вода, я вдигнете веднага! Водата излейте в корените на близкото дърво, капачката откъснете и приберете в джоба, а самата бутилка пуснете в най-близкия контейнер за пластмасови отпадъци.
Искате да сторите нещо повече? Не е трудно. И „Лидъл“, и „Кауфланд“ имат в някои от обектите си машини, дето срещу една-едничка бутилка (също и кенче) ще ви отпуснат 2 евроцента. Тези 2 евроцента ще бъдат „внесени“ в ековаучер, който при достигане на определена сума можете да „похарчите“ в съответния магазин. Можете и да ги дарите за някоя от благотворителните инициативи, които тези големи търговци подкрепят. Подробности – на „Ти връщаш. Ние рециклираме“ и „С всяка монета – по-чиста планета“.
Държите ли обаче да се почувствате като част от общност? Два пъти в годината – през пролетта и през есента – „Капачки за бъдеще“ събират хиляди хора на едно място в големите ни градове. И всички тия хиляди хора носят капачки, за да помогнат на организацията да дарява медицинска апаратура, да провежда курсове по първа помощ и така нататък! А някои даже се включват като доброволци, защото работа по време на тия кампании – много!
Ами ако имаме други пластмасови опаковки, например от гел за пране, от шампоан? DM са стартирали инициатива „Ще остана опаковка и в следващия си живот“. Затова другия път, като отскочите до тях за паста за зъби, носете и старите шишета.
Претъпкан гардероб? Стари, но чисти дрехи събира TexCycle. Компанията е разположила контейнери на много места, оставете в тях ненужните вече дънки, тениски, якета, кърпи. Ето къде. Нови и модни? Тогава ги продайте тук.
Не изхвърляйте книги! Мисъл, труд и ресурси, вложени в тях, не могат да бъдат остойностени! Най-близката къщичка за книги ще ги приюти. Дарете ги в „Читалнята“ или „Мечталище“. Пратете ги в някое българско село, като ги предложите в групата „Подари книга на читалище в нужда“. А преди това ги прочетете, няма да съжалявате!
